Naujoko sėkmė

Šiek tiek grįšiu laiku atgal, kai dar gyvenau Madride ir Jurga atvažiavo manęs aplankyti. Ji lanko žirgyną ir labai apsidžiaugė sužinojusi, kad šalia Madrido yra hipodromas, kuriame nuolat vyksta žirgų lenktynės.

Vis dėlto, nuvykimas į lenktynes buvo gana komplikuotas, nes autobusas nesustojo reikiamoje stotelėje, o nuo kitos eiti atgal teko nesibaigiančiu greitkeliu. Didžiulės betono tvoros neleido kirsti vieno iš pagrindinių į Madridą vedančių magistralių, todėl vietoje žirgų lenktynių gal valandą pėdinome atgal į stotelę. Gerai, kad Jurga ant manęs nepyko ir smagiai pasivaikščiojome (turbūt dar reikėtų paminėti ir tai, kad buvome šiek tiek pasipuošusios, nes juk vykome į žirgų lenktynes. Ankščiau dar neteko vaikščioti su rankinuku ir bateliais aplink greitkelio atitvarus)

Su Jurga hipodromo taip ir nepasiekėme. Ji diplomatiškai tvirtino, kad viskas gerai, bet juk negali viskas būti gerai, kai ruošiesi pamatyti raumeningus ristūnus, tačiau vietoje to per karštį eini pėsčiomis namo.

***

Galiausiai  vieną puikų sekmadienio vakarą pasiekiau tikslą. Kadangi pirmą kartą buvau žirgų lenktynėse, net nenumaniau, kaip viskas vyksta (na taip, žirgai bėga ratu, vienas laimi – bet iš esmės tai buvo viskas, ką žinojau). Gerai, kad kaip visuomet tokiais atvejais mano mėlynas akis (“tu ukrainietė?“) pastebėjo vienas paslaugus ispanas ir nenurimo tol, kol nepapasakojo visko, ką žino apie šį sportą.

Taigi:

Visi lankytojai gauna lankstinuką su informacija apie lenktynių distancijas, dalyvaujančius žirgus, žokėjus, jų ankstesnes pergales ir pralaimėjimus:

DSC_6417.JPG

Prieš kiekvieną bėgimą žirgai vedami nedideliu ratu, kad kiekvienas norintis galėtų juos apžiūrėti. Iš pradžių pristatymai būna panašesni į zoologijos sodo gyvūnų ir pradinukų klasės susitikimą, bet vėliau vaikams atsibosta stebėti arkliukus ir rimtiems statymams nusiteikę ispanai įgudusiomis akimis gali apžiūrėti tuoj bėgsiančius žirgus.

Ši apžiūra skirta tam, kad prieš statymą būtų galima įvertinti žirgo kondiciją, judėjimą, temperamentą ir nusiteikimą.

DSC_6406.JPG

Vėliau apžiūrimi ir žokėjai 🙂

dsc_6412

Paliekama laiko statymams ir, juos užregistravus, žirgai pasileidžia bėgti.

DSC_6392.JPG

Tuomet žiūrovai stebi bėgimą ir eina iš proto:

DSC_6413.JPG

O eiti iš proto tikrai yra dėl ko, nes svarbu ne tik tai, kas finišuos pirmas, bet ir antras bei trečias:

DSC_6395.JPG

Aš tuo tarpu mąsčiau apie močiutę, į lenktynes atėjusią su tokia pačia suknele kaip mano. Koks velniškas sutapimas!

DSC_6404.JPG

Bėgimui pasibaigus, žirgai varomi atgal (pažiūrėkite, kokia kaukė!):

dsc_6384

ir kokie raumenys bei gyslos!

DSC_6385.JPG

Tuomet bėgimą laimėję žirgas ir raitelis apdovanojami, o žirgo savininkas, rėmėjas ir kiti giminės bei artimieji bėga nusifotografuoti kartu:

DSC_6415.JPG

Po trumpų apdovanojimų kiti žirgai apžiūrimi mažajame rate, vėl prasideda statymai ir taip iki vėlaus vakaro.

***

Kodėl įrašas vadinasi naujoko sėkme?

Kaip jau rašiau anksčiau, žirgų lenktynėse buvau pirmą kartą. Stebinčią lenktynes mane užkalbino rimtiems statymams nusiteikęs ispanas, niekaip neatspėjantis 3 žirgų, kurie atbėgs pirmieji, kombinacijos. Jis nuolat klausdavo mano patarimų, nors ir žinojo, kad šiame sporte nenutuokiu nieko, tačiau turiu sėkmės faktorių – naujoko sėkmę. Na, jeigu nepažįstamas vyriškis manęs klausia, už ką statyti pinigus žirgų lenktynėse, nejaugi praleisiu progą patarti 🙂

Kas mane nustebino labiausiai, tikrai jam “atnešiau“ sėkmę. Atspėjome tris žirgus, kurie finišuos pirmi ir laimėjome 50€. Paprastai laimėjimas būna žymiai didesnis, tačiau pirmasis atbėgęs žirgas buvo ir visų lenktynių favoritas, todėl lažybų koeficientai buvo ne mūsų naudai.

DSC_6435.JPG

Ne gana to, kad teko pabendrauti su gyva žirgų sporto enciklopedija, išmokau ir daugybę naujų ispaniškų žodžių. Pavyzdžiui, ludopatía 🙂 🙂 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s