O, Britanija!

*atsargiai, ilgas įrašas!

Pirmas dalykas, kurį padariau atsikrausčiusi į naują butą Madride – nusipirkau lėktuvo bilietus į Londoną. Nors kovo mėnesis nėra pats geriausias laikas lankytis Anglijoje, stengiuosi padaryti tai maža asmenine tradicija.

DSC_3691.JPG

Pirmą kartą į Angliją skridau pas Jurgitą, kuri tuo metu mokėsi Birmingham’e (reikėjo matyti mūsų reakcijas, kai supratome, kad turbūt žinomiausia pasaulyje šunų paroda kasmet vyksta tame mieste, į kurį Jurga išvyko studijuoti). Taip – skridau į Crufts, didžiausią pasaulyje šunų parodą (šiemet joje registruota daugiau nei 25.000 šunų!)

DSC_3728.JPG
Mama, čia tau!

Pernai kiekvieną dieną aprašiau savo Facebook profilyje, nes jaučiausi kiek vieniša ir norėjau pasidalinti įspūdžiais. Šiemet parodoje buvau ne viena, nes jau pažinojau dalį fotografų, taip pat kartu su manimi buvo Andra ir vienai dienai atvyko Adomas. Be to, fotografavau lietuvių dalyvių šunis.

DSC_3706.JPG

2016 03 09, 01:44

Na, aš vėl oro uoste

Šį kartą skrendu iš Madrido į Londoną, tuomet važiuosiu į Birmingham’ą ir vėl 4 dienas leisiu Crufts parodoje. Nežinau, kodėl ten skrendu (argi šiemet bus kas nors kitaip, nei buvo pernai?). Pirmą kartą skridau aplankyti draugės. Antrą kartą – į Placebo koncertą. Šį kartą – ?

Ech, kvailas klausimas. Šį kartą skrendu todėl, kad bilietai tekainavo 40€, skrendu todėl, kad turiu, kur gyventi, skrendu todėl, kad man patinka Anglija. Ir dar todėl, kad Crufts yra nuostabi paroda. Kur ir šiemet susitiksiu su draugais.

DSC_3712.JPG

Pernai UK mane pavadino bonkers. Šiemet į mane didelėmis akimis žiūrėjo butiokė iš Vokietijos. Kaip tai nakvosi oro uoste??

Tiesą sakant, tai jau šeštas kartas. Pff.

(*pasitaisau, devintas)

Pernai buvau susiplanavusi Londono lankymą valandos tikslumu. Dabar… na, galbūt Ispanija jau padarė man įtaką. Kita vertus, gal laikas tiesiog pasivaikščioti po miestą, nebėgant per visus įmanomus muziejus. Be to, kone 10 kg sveriantis bagažas irgi reikalauja jėgų (vis dėlto, didžiuojuosi savimi – visi daiktai tilpo į 30 litrų kuprinę!). Taip pat dar galiu paminėti, kad antra ar trečia diena turiu temperatūros, todėl vežuosi ir vaistus bei termometrą. Matyt, organizmui nepatiko šeštadieninis žygis po kalnus per pūgą ir sekmadieninis 10 km bėgimas. Turbūt jam nepatiko ir mano bandymas nukenksminti spuogą, kuris, pasirodo, buvo limfmazgis.

12795284_1689987344585906_883190979270665289_n

Taip, aš turiu temperatūros ir iššokusį limfmazgį. Na, bent jau miegoti bus šilčiau.

Labanakt,

Linkėjimai iš Madrid Barajas!

Apsilankiau Londono muziejuje (Museum of London), James Bond Vehicle ExhibitionSky Garden, taip pat nuėjau pažiūrėti Big BenWestminster Abbey ir galiausiai nupėdinau ieškoti autobuso Victoria Coach station. Diena buvo puiki, nes įsitikinau, kad reikėjo pasiimti abi striukes (nėra nieko geriau, kaip suprasti, kad daiktai, kuriuos visą dieną nešiojiesi su savimi, yra reikalingi)

Niekada nemaniau, kad į mano galvą ateis tokia mintis, bet Londone nedaug žmonių. Štai kas nutinka pagyvenus Madride.

DSC_3757

2016 03 11, 10:49

Esu spaudos ofise (vienintelė vieta ramiam rašymui). Viskas taip pat puiku, kaip ir pernai. Tiksliau, dar puikiau, nes šiemet sutikau dar daugiau pažįstamų žmonių. Apsauginis, saugantis įėjimą į spaudos kambarį, pamatęs mane labai apsidžiaugė ir pavadino our little star. Nežinau, ką jis turėjo omenyje, bet smagu tai girdėti, ar ne?

Vakar buvau pub quiz, bet nelabai padėjau komandai, nes visiškai nežinau UK įžymybių pavardžių (na, jeigu jų nežinau, galbūt jie ne tokie ir žymūs, ar ne? Juokauju. Vienas iš komandos narių manęs paprašė pasakyti kokią nors muzikos įžymybę iš Lietuvos, kurią žinotų ir britai. Nieko nesugalvoju). Kita vertus, bent jau žinojau Senelio Simpsono vardą.

Šiemet nebėra tokio poreikio pasakoti viską iš Crufts – nes esu ne viena, todėl laiką, kurį pernai praleidau rašydama, šiemet leidžiu kalbėdama. Apsaugoje sakė, kad įspūdinga, kaip iš anglų kalbos persijungiu į lietuvių.

O man dar įspūdingiau, kad kai noriu pasakyti ką nors labai paprasto arba ką nors, susijusio su studijomis, mąstau… ispaniškai.

kaip.tai.galėjo.nutikti o.O

Mano host paklausė, kur norėčiau važiuoti vakare – į šunų lenktynes ar į pub’ą. Žinoma, pasirinkau šunų lenktynes. Jis sakė, kad neturiu gyvenimo ir kad apsimetu gyvūnų mylėtoja, bet iš tikro noriu važiuoti į šunų lenktynes. Aš pasakiau, kad britai nemato toliau Anglijos ir todėl jų automobiliai net neturi šalies kodo ant numerių.

Po Crufts išvykau atgal į Londoną, kur nakvojau pas Arnoldą ir jos kietą šunų kompaniją. Vėliau į centrą nuvykau tik apie 18 val., kai jau buvo pakankamai tamsu. Dar kartą pasivaikščiojau po Londoną ir išvykau nakvynei į oro uostą.

Sėdėdama autobuse šildžiausi kojas ir mąsčiau, kad namai yra ten, kur sausos kojinės. Todėl aš dar ne namie.

Išvažiuojant iš miesto autobusą aplenkė Aston Martin. Ikoniška.

 

1453452_1094666957251899_1525461245167626651_n
Draugai džiaugiasi mano kelionėmis. Nežinantiems – nuotraukoje MI6 pastatas, vieta, kur “dirba“ Džeimsas Bondas

Kuo man patinka Anglija? Nežinau. Galbūt tuo, kad čia nenaudojama metrinė sistema, ir navigacijai pasiūlius už 100 jardų sukti į kairę, vairuotojas negali paaiškinti, kas yra jardas. Galbūt tuo, kad, jei neturi apie ką kalbėti, gali ginčytis, kuria kelio puse vairuoti yra teisinga. Galbūt tuo, kad gatvės darbininkas gali tiesiog sušluoti balą nuo šaligatvio į kelią. Galbūt tuo, kad visi automobiliai čia klaikiai nauji; tuo, kad nebereikalingos telefono būdelės paverstos wi-fi būdelėmis; tuo, kad autobusai turi antrą aukštą, iš kurio neįmanoma nulipti nesusitrenkus; tuo, kad to paties reiso traukinio bilietas gali kainuoti 5 svarus arba 50-imt; tuo, kad čia niekas nenaudoja eurų; tuo, kad kai vėluoju aš, vėluoja ir traukinys; tuo, kad kiekvieną dieną kas nors pagiria mano gerą anglų kalbą; tuo, kad gali nueiti į Džeimso Bondo parodą; tuo, kad virtuvės kriauklėje yra du čiaupai; tuo, kad visi namai atrodo tarsi klonuoti; tuo kad arbata būtinai turi būti su pienu.

O, Anglija! Juk tu turi turėti kažką, kad norėčiau čia sugrįžti kasmet ir dar pasižadėti aplankyti tave vasarą

Reklama

Vienas komentaras “O, Britanija!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s